صنلی ماشین دست دوم - نی نی دیجی مرجع خرید و فروش لوازم دست دوم کودک - صندلی ماشین دست دوم - ولدون - مکسی کوزی - اکسس - توبی - وبی - گراکو

نکات مهم در مورد ایمنی صندلی ماشین کودک:

اگر در حال خرید صندلی ماشین کودک هستید ، امنیت بیش از همه مورد توجه است. خبر خوب این است که همه صندلی های خودرویی که امروز فروخته می شوند با همان استانداردهای ایمنی مطابقت دارند و برخی از مدل های صندلی های ماشین با ویژگی های اضافی مانند حفاظت از ضربه جانبی یا سیستم های قفل شونده ، استانداردهای فراتری رو ارائه میدن.  مهمه که موقع خرید صندلی اتومبیل خود به دنبال برخی از الزامات باشید – سپس برای اطمینان از نصب و استفاده صحیح از آن ، به دقت دستورالعمل ها را مطالعه کنید. در اینجا عوامل ایمنی ذکر شده که باید زمان انتخاب و استفاده از صندلی ماشین ، مد نظر داشته باشید:

  • مطمئن بشید که صندلی اتومبیل شما از استانداردهای ایمنی و امنیت برخوردار هستش

به طور کلی ، استانداردهای ایمنی برای  زمانی که کودک تا سن 1 سالگی برسه صندلی رو به عقب را با محافظ مهار پنج نقطه برای کودک در نظر گرفته. یعنی وقتی کودک شما زیر 1 سال هستش بهتره صندلی رو به عقب بسته بشه تا در زمان ترمز و ایست ناگهانی ماشین، باعث پرت شدن کودک به سمت جلو نشه. بعد از سن 1 سالگی کودک می تونه رو به جلو بشینه و کمربندهای صندلی ماشین باید کاملا محکم بسته بشه.

  • قبل از خرید فضای داخلی ماشین خودتون رو اندازه بگیرید

مطمئن بشید که فضای کافی و راحتی برای جا دادن صندلی اتومبیل در اختیار داشته باشید.

  • صندلی ماشین را قبل از استفاده بازرسی کنید

قبل از قراردادن کودک دقت کنید تا صندلی ماشین دارای شکستگی ، لبه های تیز و سایر مشکلات احتمالی نباشه و اطمینان حاصل کنید که صندلی ماشین شما دارای گوشه هایی نیست که کودک در آن گیر کنه.

  • مطمئن بشید که از صندلی مناسب کودک خود استفاده می کنید

مولفه های قد و وزن را بررسی کنید و اینکه آیا از صندلی کودک به عقب یا جلو استفاده می کنید ، همیشه آن را طبق دستورالعمل نصب کنید.

  • مطمئن بشید که صندلی شما به درستی نصب شده

حتماً دفترچه صندلی ماشین خودتون رو با دقت بخونید، توجه ویژه به قد و وزن رسمی صندلی بعلاوه سایر موارد ایمنی که باید بدانید رو مد نظر داشته باشید. دستورالعمل نصب را دقیقاً همانطور که در کتابچه راهنمای شما نشان داده شده رو دنبال کنید. اگر فکر میکنید صندلی ماشین کودک به صورت محکم و قابل اطمینانی نصب نشده می تونید از یک فروشگاه لوازم سیسمونی و فروشنده های صندلی ماشین بخواهید که شما رو راهنمایی کنن. در مورد آموزش نصب صندلی ماشین کودک می تونید به کانال آپارات ما هم مراجعه کرده و فیلم های آموزشی رو تماشا کنید.

  • حتی المقدور از قراردادن روکش اضافی روی صندلی ماشین کودک خودداری کنید

از استفاده از پتو یا سایر مواد اضافی (حتی کت یا ژاکت) در صندلی کودک خودداری کنید ، چون این امر می تونه ایمنی صندلی رو پایین بیاره. قبل از اینکه به جاده بروید ، حتماً از راهنمایی های ایمنی صندلی ماشین نوزاد پیروی کنید تا مطمئن ترین سواری برای کوچولوی خودتون رو داشته باشید.

  • همیشه کودک را به درستی ببندید

سعی کنید هر از چند وقتی از آینه ماشین، کودک رو روی صندلی نگاه کنید. در حالت ایده آل ، صندلی ماشین شما دارای مهار پنج نقطه ای است که از شانه ها ، باسن و بین پاهای کودک متصل می شه. مطمئن بشید که کودک کاملاً محکم بسته شده و کمر بند خودش رو شل یا باز نکرده باشه.

  • آیا شما قبلا با صندلی ماشین تصادف کردید؟ 

اگر قبلا یکبار با صندلی ماشین کودک تصادف کرده باشید که آسیبی به اون رسیده باشه، حتما دقت کنید که باید صندلی رو عوض کنید و خساست رو بزارید کنار!

  • هرگز صندلی ماشین را روی صندلی جلو نگذارید

صندلی جلو به هیچ عنوان برای نصب صندلی ماشین کودک توصیه نمیشه. به دلیل وجود کیسه هوا و احتمال شکستن شیشه در زمان تصادف و… بهترین محل برای نصب صندلی پشت صندلی شاگرد در عقب خودرو هستش.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.