انواع صندلی ماشین کودک

آشنایی با انواع صندلی ماشین کودک:

با یک گشت و گذار ساده در بازار صندلی ماشین کودک متوجه خواهید شد که تنوع زیادی در بین انواع صندلی ماشین وجود داره. علاوه بر موضوع قیمت و جنس صندلی ماشین ها، مولفه های دیگری نیز باید مورد توجه قرار بگیره که یکی از اونها توجه به گروه سنی صندلی ماشین کودک و دیگری پایه وزنی و قابلیت تحمل وزن صندلی ماشین کودک هستش. معمولا این اطلاعات بر روی برچسب روی تمامی صندلی ماشین های کودک درج شده.

تقسیم بندی انواع صندلی‌های ماشین  کودک بر اساس گروه سنی:

گروه سنی صفر (0) :

صندلی ماشین های این گروه صندلی بیشتر شامل کریر نوزاد میشه که از 0 تا 10 کیلو قابل استفاده هستن.

گروه سنی مثبت صفر (+0):

این طیف از صندلی ماشین ها برای کودکان از زمانی که متولد میشوند تا زمانی که وزنشون به 13 کیلو برسه قابل استفاده است. غالبا کریر های نوزادی این قابلیت رو دارن. و همچنین برخی از صندلی ماشین های کودک زمانی که به پشت بسته بشوند، می توندی از 0 تا 13 کیلو از این صندلی استفاده کنید.

گروه سنی یک (1):

این گروه از صندلی ماشین کودک برای زمانی که فرزند شما بین 9 تا 18 کیلو باشه، قابل استفاده است.

گروه سنی دو (2):

کودکانی که بین 15 تا 25 کیلو وزن داشته باشن می تونن از این صندلی ماشین کودک استفاده کنند.

گروه سنی سه (3):

از این صندلی ماشین با عنوان صندلی ماشین نوجوان هم یاد میشه، که بیشتر به عنوان یک صندلی تقویتی مورد استفاده قرار میگیره. مانند صندلی نوجوان مکسی کوزی.

انواع صندلی ماشین کودک

تقسیم بندی انواع صندلی ماشین بر اساس نوع صندلی:

کریر:

طراحی کریر برای کودکان نوزاد  تا 1 ساله هستش که قابل جدا شدن از ماشین است و شما می‌توانید در حالی که نوزاد شما خواب هستش، صندلی رو از ماشین جدا کنید. این صندلی قابلیت تنظیم حالت خواب نداره و کودک کاملا در حالت خوابیده داخل اون قرار داره.

صندلی ماشین نوزاد:

این نوع از صندلی های ماشین بهترین گزینه برای ودکان 1 تا 5 ساله هستن، یا دارای وزن 18 کیلو هستن. این صندلی ها دارای حالت تنظیم نشسته و خوابیده برای کودک هستن.

صندلی خردسال:

از اونجایی که برخی از بچه ها دارای اندام درشت تر نسبت به هم سن و سالان خودشون هستن. این صندلی ماشین برای بچه هایی طراحی شده که با وجود سن کم، دارای اندام درشت تر و چاق تر هستن، ولی از طرفی هم باید روی صندلی ماشین مخصوص کودک بشینن. این صندلی ها دارای تنظیم حالت نشسته و خواب برای زمانی که کودک به خواب میره هستند

صندلی تقویتی:

صندلی ماشین تقویتی که از اون به عنوان کارسیت نوجوان هم یاد میشه، برای کودکانی طراحی شده در سنین بالا و بین 6 تا 10 سال هستند قابل استفاده است. این صندلی معمولا فاقد حالت خواب هستش و بیشتر جنبه تقویت محل نشیمن کودک روی ماشین داره.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *